Rycerstwo Niepokalanej

W naszej parafii od wielu lat działa wspólnota, której celem jest służba Niepokalanej Maryi. Spotkania odbywają się zawsze w pierwszą sobotę miesiąca, która szczególnie poświęcona jest Matce Najświętszej, po Mszy Świętej wieczornej w salce na plebani. Na spotkaniach poruszane są ciekawe tematy związane z wiarą, z naszą codziennością.

Samo dzieło Rycerstwa Niepokalanej powstało w 1917 roku przez św. Maksymiliana Marii Kolbego.  Statut tej organizacji jako podstawowy cel działalności wskazywał staranie się o nawrócenie grzeszników, heretyków, schizmatyków itd., a najbardziej masonów, oraz uświęcenie wszystkich pod opieką i za pośrednictwem Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej. Założyciel szczególną uwagę przykładał do modlitwy za członków lóż wolnomularskich, których działalność postrzegał jako olbrzymie zagrożenie.