Grupa Apostolska

Grupa Apostolska w parafii działa od 2019 roku. Do wspólnoty należy młodzież od siódmej klasy Szkoły Podstawowej. Spotkania odbywają się zawsze w piątek po Mszy św. wieczornej w salce na plebani. Wspólne spotkania polegają na zabawie, rozmowach, uśmiechu, radości ale przede wszystkim poznawaniu Boga, pogłębianiu wiary. Młodzież chętnie przychodzi na te spotkania dlatego, że mogą się razem spotkać i porozmawiać. Nawzajem także mogą się ubogacać swoją wiarą.

Młodzież zainicjowała w parafii tzw. Adoracje pierwszopiątkowe, które sama prowadzi. Odbywają się zawsze po wieczornej Eucharystii. Ubogacają ją pięknym śpiewem oraz rozważaniami. Na Adoracje przychodzi wiele ludzi, dla których młodzież naszej parafii jest świadectwem.

Sama Grupa Apostolska to Ruch Apostolstwa Młodzieży, który działa w Archidiecezji Krakowskiej. Został założony przez Jana Pawła II i odpowiedzialnym za nie był ks. Antoni Sołtysik. Obecnie młodzież jeździ wspólnie na różne rekolekcje w czasie wakacji czy ferii a także na dni skupienia, które odbywają się w ciągu roku. Jest to świetny czas, aby poznać innych ludzi w podobnym wieku, którzy także pragną poznać Boga i ubogacić swoją wiarę poprzez świadectwo swoich rówieśników.

• Adoracja Pierwszopiątkowa

W pierwszy piątek miesiąca czerwca, młodzież naszej parafii prowadziła Adorację Najświętszego Sakramentu. Ostatnie takie Uwielbienie w naszej parafii było w marcu. Młodzież jak zawsze dała z siebie wiele siły i pokazała świadectwo swojej wiary, dlatego Adoracja była przepiękna i zapewniła nam siłę do wyznawania wiary.

Adoracja była także czasem, kiedy młodzież mająca w tym roku przystąpić do sakramentu bierzmowania, miała modlić się o błogosławione owoce działania Ducha Świętego w sobie.

Dziękujemy tym, którzy pozostali w kościele i modlili się z nami dając świadectwo wiary i swojej relacji z Jezusem.