Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne – XXXI Niedziela Zwykła – 30 października 2022

Przeżywamy dziś Rocznicę Poświecenia Kościoła Własnego.

Po Mszy Świętej o 11.00 – będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odśpiewamy Hymn „ Te Deum „ jako podziękowanie Panu Bogu za naszą świątynie.
Po południu o 16.30 – nabożeństwo różańcowe i Msza Święta

Poniedziałek: Kończymy październik. Ostatnie nabożeństwo różańcowe o 17.30 i Msza Święta
Wtorek: Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte – w porządku niedzielnym.

Po południu o 14.30 – na cmentarzu – Uroczyste Nieszpory z kazaniem i procesja za

zmarłych.
Przypominamy, że wierni , którzy nawiedzą kościół dziś i jutro , mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpust moż- na uzyskać tylko raz w ciągu dnia. Należy odmówić Ojcze nasz i Wierzę oraz trzeba wypełnić inne warunki jak stan łaski uświęcającej, Komunia Święta i modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Wierni, którzy nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmar- łych, zyskują odpust, który może być ofiarowany jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące: – odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny, w inne dni roku – cząstkowy. Środa: Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny

Msze Święte w naszym kościele będą odprawiane o: 6.45 , 9.00 , 16.00 i 18.00.

Podczas Mszy Świętej będziemy się modlić za naszych zmarłych, których zgłosicie

w wypominkach jednorazowych.
Czwartek: Pierwszy Czwartek Miesiąca.
Piątek: Wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa. Jest to Pierwszy Piątek Miesiąca. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie przed Mszą Świętą w piątek również po południu od 16.30.
Bóg zapłać panu, który woził księdza do chorych w ubiegłym miesiącu i prosimy o pojazd na godz: 8.00. Po wieczornej Mszy Świętej – Adoracja „Godzina Uwielbienia„ – pro- wadzona przez młodzież z Grupy Apostolskiej. W tej Adoracji uczestniczy również młodzież z kl. VII i VIII – w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Sobota: Pierwsza Sobota miesiąca poświęcona Niepokalanemu Sercu NMP. Spotkanie dla dzieci z „Małego Apostoła” i scholii o godz 10.00 w salce. O 17.15 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa jako wynagrodzenie za grzech popeł- nione przeciw Niepokalanemu Sercu NMP. Po Mszy Świętej – spotkanie Rycerstwa i Rodziny Radia Maryja.
Niedziela: Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po I Mszy Świętej – zmianka różańcowa. Po Mszach Świętych – Adoracja Najśw. Sakramentu.
Bóg zapłać paniom za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Bóg zapłać za kwiaty – deko- racja ślubna. W tym tygodniu prosimy panie : Luberda Krystyna, Piszczór Barbara, Czerenkiewicz Lidia, Fryźlewicz Urszula .